Boflax® olej lniany, kapsułki 

Producent: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Właściwości:

 • Olej lniany osłania i regeneruje błonę śluzową w całym układzie pokarmowym,
 • Uzupełnia niedobory kwasów omega-3 oraz omega-6, zapobiegając zaburzeniom pracy kory mózgowej, neurologicznym, neurodegeneracyjnym,

  • Bierze udział w transporcie cholesterolu i jego metabolizmie,
  • Działa antybakteryjne i przeciwbólowo,
  • Zmniejsza ryzyko rozwinięcia się stanów zapalnych w organizmie,
  • Wspiera produkcję glikogenu w mięśniach i wątrobie,
  • Badania wykazały pozytywny wpływ na koncentrację oraz wzrok,
  • Wykazuje działanie przeciwstarzeniowe i poprawia ogólny stan skóry.

  OPIS PRODUKTU:

  Olej lniany wysokolinolenowy to produkt, który zawiera co najmniej 50% kwasów omega-3 i jest ich najbogatszym i najłatwiej przyswajalnym źródłem. Tłoczenie na zimno pozwala zachować maksimum zawartych w nim dobroczynnych substancji. Olej lniany osłania i regeneruje błonę śluzową w całym układzie pokarmowym, pomaga w ten sposób w procesie trawienia. Dzięki temu zapobiega tworzeniu się cholesterolowych kamieni żółciowych.

  Suplement zawiera wiele substancji wpływających pozytywnie na wszelkie układy w organizmie człowieka ze względu na wysoką zawartość kwasów omega-3 oraz omega-6. Jest to grupa wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT), których niedobór w organizmie powoduje zaburzenia na polu pracy kory mózgowej, neurologicznej, neurodegeneracyjnej. Badania wykazały, że regularne spożywanie omega-3 z posiłkami, (np. w postaci oleju lnianego), zdecydowanie obniża ryzyko zapadnięcia na zaburzenia depresyjne, a osobom otyłym pomaga w zredukowaniu poziomu insuliny we krwi przy insulinowrażliwości.

  Jednym ze składników oleju lnianego jest kwas  α-linolenowy – związek pochodzący z grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Doskonały antyoksydant.  Niezbędny w diecie, z niego organizm wytwarza związki należące do grupy witamin F. Niedobór tych kwasów może powodować choroby skórne lub zwiększenie utraty wody w organizmie. 

  Sposób użycia: 2 kapsułki zażywać trzy razy dziennie podczas posiłków.

  Uwaga: Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia produktu. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy pamiętać o znaczeniu zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia.

  SKŁAD:

  1 kapsułka zawiera – 600 mg tłoczonego na zimno oleju lnianego wysokolinolenowego, zawierającego ok. 57-65 % kwasu α-linolenowego (ALA) i ok. 16% kwasu linolowego (LA), żelatynę wieprzową (składnik otoczki), glicerynę (składnik otoczki).

  POJEMNOŚĆ:

  60 x 600 mg