Boflax® olej lniany

Producent: Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich

Właściwości:

  • Olej Lniany BOFLAX  stworzony został z myślą o diecie dr Budwig, mającej na celu profilaktykę chorób nowotworowych i sercowo- naczyniowych,
  • Doskonałe źródło kwasów Omega 3
  • 50% zawartości kwasu alfa-linolenowego,
  • Doskonałe źródło zdrowych tłuszczów,
  • Odpowiedni dla wegan,
  • Obniża poziom złego cholesterolu,
  • Korzystnie wpływa na układ krążenia.

OPIS PRODUKTU:

Olej lniany BOFLAX do diety dr Budwig jest olejem tłoczonym na zimno ze starannie wyselekcjonowanych nasion lnu. Ze względu na wysoką, ponad 50% zawartość kwasu alfa-linolenowego, stanowi najbogatsze znane roślinne źródło tego kwasu należącego do rodziny Omega-3. Olej lniany BOFLAX przyczynia się także do utrzymywania prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Może być on również doskonałą alternatywą dla osób, którzy nie spożywają ryb z powodu innych preferencji kulinarnych (np. dla wegan). Spożycie oleju lnianego istotnie ogranicza ryzyko chorób związanych z układem krążenia.

Olej Lniany BOFLAX® wspaniale smakuje dodany do pieczywa, śledzi, surówek z kiszonej i surowej kapusty, sałatek lub kaszy lub jako składnik sosów sałatkowych i majonezu.

Olej Lniany BOFLAX® przechowywany w lodówce może stać się nieco mętny. Na dnie butelki pojawić się może naturalny osad z wytrąconych wosków, jednakże po umieszczeniu w temperaturze pokojowej ponownie stanie się klarowny.

Olej Lniany BOFLAX należy spożywać wyłącznie na zimno, bez podgrzewania i gotowania, wówczas zachowuje właściwości prozdrowotne i nie ulega destrukcyjnym przemianom. Po otwarciu butelki należy go przechowywać w lodówce. Do codziennego, profilaktycznego spożycia wystarczy 1 łyżka stołowa, (odpowiednio miarka dozująca 10 ml).

SKŁAD:

Olej lniany wysokolinolenowy tłoczony na zimno – 100%

POJEMNOŚĆ:

250ml, 500ml, 750ml, 1000ml